Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Door Type | Single Leaf |
| Material | Powder-Coated GI |
| Door Width | 1000 mm |
| Door Height | 2100 mm |
| Shutter Material | GI Powder Coated |
| Frame Material | GI Powder Coated |
| View Panel | Small Glass |
| Usage/Application | CLEAN ROOM |
| Opening Direction | Right Hand |
| Cleanroom Class | Class 1000 |
| Fire Rating | 30 Min |
| Hardware | SS 304 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Square Meter
Product Brochure
| Door Type | Single Leaf |
| Material | Powder-Coated GI |
| Door Width | 900 mm |
| Door Height | 2100 mm |
| Shutter Material | GI Powder Coated |
| Frame Material | GI Powder Coated |
| View Panel | Double Glazed |
| Lighting Type | Y |
| Power | Y |
| Usage/Application | Clean room |
| Opening Direction | Right Hand |
| Cleanroom Class | Class 100 |
| Fire Rating | Non Fire Rated |
| Hardware | SS 304 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details