Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Usage Application | Meat & Poultry, Dairy Products, Pharmaceuticals |
| Room Temperature | 0–4°C |
| Storage Capacity | 12 T |
| Room Size | 10–20 m³ |
| Insulation Thickness | 80 mm |
| Panel Material | PPGI–PPGI |
| Storage Capacity (in Ton) | 11 |
| Usage/Application | Food Industry |
| Body Material | GI |
| Phase Type | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
View Complete details