Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20 Square Meter
Product Brochure
| Partition Type | Modular Panel |
| Core Material | PUF |
| Material | PUF Panel |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Usage/Application | Mobile Factory |
| Frame Material | GI Powder Coated |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Brand | Perfect Infratech |
| Panel Width | 1000 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 600 mm |
| Thickness | 3 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Square Meter
Product Brochure
| Panel Type | Puff Panel |
| Core Material | PUF |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Brand | Perfect Infratech |
| Power | COATED |
| Material | PUF |
| Usage/Application | FACTORY |
| Facing Material | PPGI |
| Panel Width | 1000 mm |
| Panel Length | 3000 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Plain |
| Frequency | 50 |
| Fire Rating | 2 Hour |
| Joint Type | Tongue Groove |
| Height | YY |
| Noise | N |
The features we have displayed are the prominent one, besides these features there much more which can impress you. Let’s take a look at what features are.
Additional Information:
View Complete details