Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Door Type | Overhead Door |
| Door Thickness | 80 mm |
| Door Size | 1200x2100 mm |
| Insulation Material | PUF |
| Material | Puf |
| Insulation Thickness | 60 mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Temperature Range | 2 |
| Phase Type | Single Phase, Three Phase |
| Hardware | SS Handle, Heater Wire |
| Usage | Blast Room, Cold Room, Freezer Room, CA Room |
| Country of Origin | Made in India |
| Clear Opening Dimensions | 1000 x 2100 |
View Complete details
| Storage Capacity | 3 m³ |
| Temperature Range | +2 to +8 °C |
| Room Dimensions | 8x8x8 ft |
| Panel Thickness | 80 mm |
| Door Type | Swing Door |
| Refrigerant | R404A |
| Usage | Food Storage |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Floor Type | Insulated Floor |
View Complete details