Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Square Meter
Product Brochure
| Application | Wall |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Core Density | 40 kg/m³ |
| Panel Type | Wall |
| Lighting Type | n |
| Brand | Perfect infratech |
| Power | n |
| Sheet Material | PPGI |
| Usage/Application | n |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Panel Length | 2440 mm |
| Density | 40 kg/m3 |
| Panel Width | 1000 mm |
| Length | 3 m |
| Color | White |
| Sheet Thickness | 0.40 mm |
| Size | 1000 |
| Joint Type | Tongue And Groove |
| Surface Profile | Ribbed |
| Thickness | 50 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polyurethane |
| Insulation Type | PUF |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Square Meter
Product Brochure
| Room Class | ISO 7 |
| Room Area | 200 sq m |
| Panel Thickness | 50MM |
| Material | PUF PANEL |
| Door Finishing | Powder Coated |
| Application | Biotech, Chemical, Pharma, Laboratory |
| Height | 10FT |
| Panel Material | PPGI |
| Frame Material | GI |
| Brand | PERFECT INFRATECH |
| Color | WHITE |
| Door Size | 1000X2100MM |
| Coving | ALUMINIUM |
| Doors | CLEAN ROOM DOOR |
| Partition Panels | YES |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details