Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 40 Square Meter
Product Brochure
| Application | Cold Room, Wall, Clean Room, Roof |
| Thickness | 40 mm |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Core Density | 40 kg/m³ |
| Usage/Application | Roofing |
| Sheet Material | PPGI |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Material | PUF |
| Panel Length | 3000 mm |
| Color | White |
| Panel Width | 1000 mm |
| Size | 1200 |
| Sheet Thickness | 0.45 mm |
| Density | 40kg |
View Complete details