Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Panel Thickness | 50 mm |
| Thickness | 30 mm, 60 mm |
| Sheet Thickness | 0.40 mm |
| Facing Material | PPGI |
| Material | PUF |
| Density | 40 kg/m3 |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Panel Profile | Corrugated |
| Usage/Application | Roofing |
| Panel Length | 3000 mm |
| Thickness (in mm) | 30 mm |
| Color | White |
| Application | Industrial Shed, Pre Engineered, Warehouse |
| Brand | Jindal |
View Complete details