Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Sheet Thickness | 50 mm |
| Thickness | 50 mm |
| Density | 40 kg/m3 |
| Facing Material | Plain PUF |
| Usage/Application | Wall |
| Sheet Length | 3600 mm |
| Sheet Width | 1000 mm |
| Material | PUF |
| Usage | Cold Room, Roof Insulation, Wall Insulation |
| Grade | FR |
| Color | White |
| Brand | Perfect infratech |
View Complete details