Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 sq ft
Product Brochure
| Storage Capacity | 5 MT |
| Thickness | 80mm |
| Vegetable Type | Onion |
| Chamber Type | Multi Chamber |
| Relative Humidity | 75 to 85 pct |
| Refrigerant | R404A |
| Storage Capacity (in Ton) | 5TON |
| Usage/Application | Food Industry |
| Size | COSTUMISE |
| Body Material | GI |
| Phase Type | Three Phase |
| Number of Door | Single Door |
| Deals in | New |
| Cooling Capacity (in Ton) | 5TON |
| Floor Type | Plain Concrete |
| Insulation Thickness | 80MM |
| Door Type | Insulated Door |
| Voltage | 380 V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details