Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AWYPV8461G1ZE
Call 08043858534 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Core Composition | PUF |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Sheet Material | PPGI |
| Thickness | 50mm |
| Material | PPGi |
| Density | 40 kg/m3 |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Sheet Thickness | 0.50 mm |
| Length | 4 m |
| Panel Type | Roof |
| Usage/Application | Walls & Partitions |
| Thickness (in mm) | 30mm |
View Complete details